Další rok je v čudu. („Čudný“ je ve slovenštině „divný“…. divný je vlastně jiný, zvláštní, výjimečný…. takže to byl rozhodně zase hodně*** dobře divný rok……) A protože někteří musíme pracovat, a držet Evropu nad hladinou chudoby, a někteří jiní musí jet popíjet šampaňské pod věž přítele Eiffela, byla letos vybrána pouze hrstka nejodvážnějších, aby se vydali sebrat kontrolní stěry z míst………. no to už je blbě dlouhá věta……… z míst, kde byl před 3 lety objeven světloplachý kmen… Pasy prý mají všichni. Zcela nový vůz má zcela nová péra. Tak to bude jízda…

*** severomoravská sekce (i když pouze nohama severomoravská… rukama už jsme dávno někde jinde…….) si pro lepší pochopení nahradí výraz „hodně“ slangovým výrazem „kurevsky“
 

17. 4. 2014, 18:46

Standovi ujel vlak. Sevc opravil Katce boty a bude fotografovan. Nevime co je bulik a jak vypada zavesen na nose. Kuba rika ze je truhlik ale to uz je jiny pribeh. Karbon spi. Mlha je v kopcich mlecna a Marena zni z radia. Jdeme se koupat.
Tulamore Dew, pivo, slivovice a mistni cujka. Kure s bramborami, makovy a orechovY zavin. Dest, krizova cesta a zeleny ctvrtek. Je to velike. Pruhovane periny v Gerniku jsou stale vetsi a vetsi. Chudak Denis.

18. 4. 2014, 14:03

Velky patek. Po dvou letech na miste cinu – v hospode ve svate helene u stejneho stolu a na stejnych lavicich stejni lide kde doslo k legendarnimu veceru se zalozenim svetloplachu.
Dalsi novinky:chcije a chcije. Nase se predsevzeni berou za sve. Puvodne planovany celodenni vylet na cestu do svate heleny se zkratil na puldenni vylet v okoli. Destniky v ruce. Blato na botah. Puldenni vylet se zkratil na ctvrdenni posezeni v hospode. Na tom svete je krasne.
Posledni novinky z hospody: mame novy nakup. Byl zakoupen jeden par bot pro dve osoby ruzneho pohlavi do sprchy a nebo pres dvur ke kravicce. Tyto boty budou cestovat kazda zvlast ale presto dohromady…

20140418_144802

 

18:07

Karbon nam predvedl bostonaka a my to zdokumentovali. Natoceno video pri dabovani bollywoodskeho serialu v rumunske televizi ceskymi svetloplachy. V podvecer do hospody v ruzovych pantoflich a ruku v ruce. Na stole pivo a dalsi slivovice. Za oknem hospody sla babicka s uvazanou kravou. Pi neni rozhodne 3.13!

IMG_20140418_180750

19. 4. 2014, 21:22

Dnes půldenní výlet z Gerniku do Rovenska. Přejetí salamandři na cestě. Bláto, modrá obloha, zlato. lezení v trávě. Kráva uprostřed lesa. Karbon s Jitkou nás dorazili hláškou: Dej si mrkev a budeš v pohodě! Ursus je Ursus. Nenaděláš nic. Večerní bohoslužba a průvod třikrát do kostela. V hospodě pivo, limo. U Mojžíšů bramborová kaše a kuře. Pak už jenom požár na pokoji a Kuba to přeřízl. Dál už jen krásná noc. Bylo toho moc.

 

21. 4. 2014, 20:08

V Rovensku jsme si vsichni rovni. Spime a jime u Mojzisu. Nevime jestli jsou to potomci toho ktery vyvedl lid izraelsky z Egypta, ale nam jsou dobri hostitele.

 

20:10

Obedovy taborak za kopcem a zase ty drevene ploty co se chteji porad fotit. Podvecerni prochazka nas vyvedla z intelektualnich debat, ktere nikdo nevi proc, se musi neustale necim zapijet. Zapraseny skolni globus si na stole si delal sve misto mezi skalnimy priznivci z rad Tulamore Dew, Ursus, Zweigeltrebe a nekolika dalsich. Svet je krasne misto k ziti.

.