17. listopadu 2012/Santa Fe

Právě se nacházím v Santa Fe v Novém Mexiku a již jsem vzdala možnost, že vám z cesty pošlu jiné fotky než z iphonu. Jelikož s sebou nemám noťas, a bylo mi blbý o něj okrádat rodinu, u které spočívám, tak lepší fotky budou až po příjezdu.

Po několika dnech strávených v Austinu, jsem se na radu známych vydala na týdenní cestu po jihu USA. Nejprve tedy do Santa Fe, kde je to samý indián a radiace z Los Alamos :0)). Město je to pitoreskní, zvláště díky hliněným domům, tzv. Adobe Houses. Santa Fe se také pyšní titulem nejstarší město USA, Španělé se tu totiž usadili už v roce 1607 a architektura se od té doby nezměnila ;0)). Lide jsou tu jako všude na jihu hovorní, s pozdravem se vás automaticky ptají, jak se vede a odkud jako jste. Po odpovědi – Praha, Česka republika – následují obvykle ódy na krásu matičky Prahy až se jeden tetelí :0)).

Posílám pár obrázku na ochutnání, to co iphone svedl. Průvodce totiž na první straně uvádí, že fotit Santa Fe je dost těžký počin. Slunce je tu po cely den ostré a příjemné měkké světlo se vyskytne jen krátce dopoledne a před setměním.

Jelikož toto píšu jedním prstem, ten mi už odumírá, pozdravuji všechny a příště se přihlásím z New Orleans.

 

18. listopadu 2012/New Orleans

Vážení přátelé jsem v nebi!! Ráno vylezu na promenádu u řeky a vidím matičku mississippi s kouřícím parníkem a z dálky slyším saxík… Popojdu a zjistím, že je to band naživo…. Jsem v nebi… Počkat… In Heaven… Vlastně… Au ciel!!!! Kroky mé mně vedou přes koleje místní tramvaje, jejíž hluk inspiroval Tennessee Williamse k jeho Streetcar named Desire….do francouzské čtvrti, zvané Vieux Carre – omluvte mnoho a mnoho fotek nádherné architektury, těm koloniálním francouzsko-španělským balkónům se nedalo odolat…. A to co vypadá jako kůlna ještě neopravená po huricánu Katrina je nejlavnější jazz hall – preservation hall, kam se rozhodně vydám… Tam totiž začínal Louis… Sedím v jazzové (samozřejmě) kavárně a myslím na Vás… Je tu tak báječně, že to jeden musí s někým sdílet :0)). Večer pošlu i nikonove fotky, v Hiltonu, kde bydlím ( a to je přátelé story sama o sobě, po návratu se budu živit pouze travou a vzduchem), je k dispozici computer :0)) Tak sa majte!!

New Orleans 1
New Otleans 2